Začátek odnožování jařin

26/04/2022

Vzhledem k poměrně jednoznačnému doporučení, které z hlediska podpory odnožování jarního ječmene a dalších jarních obilovin máme, připravili jsme tuto informaci přímo do této zprávy bez nutnosti proklikávat se na další dokument.

V grafu vidíte sólo účinek aplikace AUCYT START 3,0 l/ha na výnos jarního ječmene v letech 2017 až 2021 na lokalitě Ditana Velká Bystřice. Kombinace s CCC přináší ještě větší vyrovnanost výsledků, proto je naše doporučení následující:

Varianta pro jarní ječmen

AUCYT START 2,0 l/ha + CCC 0,3-0,5 l/ha + 5-10% roztok močoviny nebo DAM

Varianta pro jarní pšenici

AUCYT START 2,0 l/ha + CCC 0,7-0,8 l/ha + 5-10% roztok močoviny nebo DAM
Zároveň bychom Vás rádi informovali, že v příštím týdnu plánujeme druhé “Diskusní setkání” s nezávislými autoritami v této sezoně. Přesný termín a témata k diskusi pošleme ještě v pozvánce. Jen připomínám, že z těchto on-line diskusí nepořizujeme záznam. Kdo po těchto informacích touží, musí se ve stanovený čas připojit. Diskuse podle problematiky témat zaberou 1-2 hodiny.

 


Kontaktní formulář


  Odesláním zprávy berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

  Názory našich partnerů

  Sdílení zkušeností a názorů zemědělců, obchodních partnerů i odborníků z oblasti výzkumu bereme jako důležitou součást korektního odborného poradenství.

  Ing. Lenka KrobotováIng. Lenka Krobotová

  Lenka Krobotová

  Agronomka, Příkosická zemědělská a.s.

  Na našem podniku používám AUCYT® START a mám s ním dobré zkušenosti. Aplikovat ho budu již na podzim, abych docílila silných a vyrovnaných odnoží a zároveň posílila kořenový systém.

  Ryze česká společnost s výsadním postavením na trhu rostlinných biostimulantů