Plodinová doporučení – podpora ozimých obilovin

04/11/2022

Plodinová doporučení – podpora vývoje ozimých obilovin

Dobrý den,

kvůli srážkám v září a na začátku října došlo k mírnému zpoždění v setí všech ozimých obilovin. Někde se ještě dosévají některé plochy. Oddálila se i sklizeň kukuřice na zrno, takže případné setí po této předplodině bude ještě následovat.
Zároveň lze konstatovat, že díky teplému a vlhkému podzimu probíhá v půdě intenzivní mineralizace a rostliny mají dostatek přístupného dusíku. Tato situace, kdy rostliny mají ideální podmínky k růstu, dostatek dusíku i vláhy, může vést k intenzivnímu růstu nadzemní části na úkor rozvoje kořenů.
Teploty dosud dosahují hodnot podporujících nálety přenašečů viróz. Zásah proti nim je ke zvážení. Nadále se také očekávají teploty vhodné k aplikaci přípravků pro podporu růstu kořenového aparátu a zakládání odnoží.

Proto následující doporučení:

AUCYT START 2,0-3,0 l/ha + insekticid nebo herbicid od druhého, lépe třetího listu

Vyzkoušejte toto podzimní použití u říjnových výsevů, teploty jsou dostatečné, přístup k živinám bezproblémový, lze očekávat dobrou reakci rostlin a založení silných podzimních odnoží na odpovídajícím kořenovém aparátu..

Děkujeme za spolupráci.

Jan Šamalík


Kontaktní formulář


  Odesláním zprávy berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

  Názory našich partnerů

  Sdílení zkušeností a názorů zemědělců, obchodních partnerů i odborníků z oblasti výzkumu bereme jako důležitou součást korektního odborného poradenství.

  Ing. Lenka KrobotováIng. Lenka Krobotová

  Lenka Krobotová

  Agronomka, Příkosická zemědělská a.s.

  Na našem podniku používám AUCYT® START a mám s ním dobré zkušenosti. Aplikovat ho budu již na podzim, abych docílila silných a vyrovnaných odnoží a zároveň posílila kořenový systém.

  Ryze česká společnost s výsadním postavením na trhu rostlinných biostimulantů