Aktuální doporučení – lepení řepky

10/06/2022

Pokud ještě zvažujete vstup do řepky s některým přípravkem pro lepení, připomínáme možnost společné aplikace s listovou výživou s fungistatickým účinkem. Jedná se zejména o společné aplikace se sírou či mědí. V nabídce Chemap Agro najdete především přípravky na bázi thiosíranů, které jsou doporučovány, (Ing. Karel Říha, případně SPZO) nebo elementarní síry. Chelátová měď, kterou také nabízíme, není pro tento účel nejvhodnější.

Lepení šešulí často volíte kvůli fázování sklizně obilovin a řepky, dovolím si připomenout propršeného Medarda. I cena řepky, tlak na zvýšení výnosu přes HTS, obecně nižší porosty a menší ztráty průjezdem postřikovače při této aplikaci, to vše může vést k rozhodnutí: tentokrát lepit.

Proto následující doporučení

Přípravek k lepení + FOLIT ThioSulf 2,0 l/ha + 5% roztok močoviny či DAM

Možností je i záměna za elemtární síru v přípravku FOLIT Síra 800 SC 2,0 l/ha.


Kontaktní formulář


  Odesláním zprávy berete na vědomí podmínky ochrany osobních údajů.

  Názory našich partnerů

  Sdílení zkušeností a názorů zemědělců, obchodních partnerů i odborníků z oblasti výzkumu bereme jako důležitou součást korektního odborného poradenství.

  Ing. Lenka KrobotováIng. Lenka Krobotová

  Lenka Krobotová

  Agronomka, Příkosická zemědělská a.s.

  Na našem podniku používám AUCYT® START a mám s ním dobré zkušenosti. Aplikovat ho budu již na podzim, abych docílila silných a vyrovnaných odnoží a zároveň posílila kořenový systém.

  Ryze česká společnost s výsadním postavením na trhu rostlinných biostimulantů